230. Panta grozijums par ilglaicīgu cietumsoda piespriešanu par vardarbīgu, neētisku izturēšanos pret dzīvniekiem

  1. Vēlos iesniegt šo petīciju par visem, kam nav savas balss un pret visiem, kas cietsirdīgi, neētiski un vardarbīgi izturas pret jebkura veida, grupas vai sugas dzīvnieku valsts pārstāvjiem, Latvijas Republikas teritorijā!

Mūsu valstī ir milzīga problēma ar pareizu izpratni tajā, ko uzskata par pareizu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Ik dienas gan sociālajās saitēs, gan pilsētas un lauku dzīvē ir šausminoši daudz vardarbības aktu pret dzīvniekiem, kam pierādījumi ir gan no aculiecinieku teiktā, gan video un bilžu, taču sods par vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem ir par maigu, lai cilvēki tiešām sāktu izturēties pret to ar ievērību un cieņu!

Daudzos Latvijas rajonos ir pilns ar bildēm un stāstiem par:

1. Dzīvnieku badošanu, pie privātīpašumiem turētiem dzīvniekiem pie 30cm kaklasaites, bez iespējas kustēties

2. Atstātiem nomiršanai, piesietiem pie stabiem un kokiem dzīvniekiem

3. Sašautiem ar pneimatiskajiem un dažādu citu veidu ieročiem

4. Sistiem vai citādāk acīmredzami izkropļotiem dzīvniekiem

5. Pagrabos un šķūņos, nelegāli indētiem dzīvniekiem

6. Izmestiem uz ielas mājdzīvniekiem

7. Seksuāli izmantotiem dzīvniekiem

Un šo sarakstu var turpināt mūžīgi, taču ar šo petīciju vēlos, lai mēs visi kopīgi, dzīvnieku aizstāvji, kā arī vienkārši cilvēki, kas ciena citas būtnes dzīvību un labsajūtu, panākam to, lai šī situācija beidzot sāk uzlaboties un cilvēki, kas šādi izturas pret dzīvniekiem tiktu saukti pie atbildības!

Vēlos ierosināt ieviest Latvijas Republikas teritorijā likumu, kas paredz sākot no 5 gada cietumsodu indivīdam par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem iesniedzot par to liecinošus pierādījumus.

Šis ir attiecīnāms uz visām personām, gan Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem.

Šobrīd, 230.pants paredz:

230.pants. Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem

(1) Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

(21.05.2009. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 13.12.2012. un 22.06.2017. likumu, kas stājas spēkā 01.08.2017.)

230.1 pants. Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšana

(1) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts viegls vai vidēja smaguma miesas bojājums, —

soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(25.04.2002. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.02.2004. un 13.12.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.04.2013.)

Ierosinu sodīt šos pārkāpumus tikai ar brīvības atņemšanu sākot ar 5 gadiem un attiecīgi nozieguma smagumam vai naudas sodu sākot no 50 000 eiro atkal jau attiecīgi nozieguma smagumam.

 

Tātad 230.panta grozījuma piedāvājums būtu šāds:

(1) Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem gadiem vai ar ilglaicīgu brīvības atņemšanu vai naudas sodu sākot no 50 000 eiro.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, —

soda ar brīvības atņemšanu sākot no desmit gadiem.

Lūgums izskatīt un ieviest smagāka veida sodus šādiem noziedzniekiem, jo ļoti iespējams, ka no dzīvnieka tāda veida noziedznieks ar laiku pārslēgsies uz smagāka veida noziegumu. Jo ātrāk un efektīvāk valsts iekārta soda šos ļaundarus, jo vairāk dzīvību tā glābj!

Ja jautāsiet, kādēļ tik liels cietumsods un soda nauda?

-Jo šim tematam netiek pievērsta pietiekoši liela uzmanība un tieši tādēļ ir jāpaildzina un jāpalielina sods.

Ir beidzot jāsāk uztvert tas nopietnāk!

Parakstīt šo petīciju

Parakstoties, es piekrītu, ka Anija Eglīte varēs redzēt visu informāciju, ko es sniedzu šajā formā.

Mēs publiski tiešsaistē nerādīsim jūsu e-pasta adresi.

Mēs publiski tiešsaistē nerādīsim jūsu e-pasta adresi.

Mēs publiski tiešsaistē nerādīsim jūsu tālruņa numuru.


Es dodu piekrišanu apstrādāt šajā formā sniegto informāciju šādiem nolūkiem:
Apmaksāta reklāma

We will advertise this petition to 3000 people.

Uzzināt vairāk...