Pieprasām atsaukt eirodeputātu Alfredu Rubiku!

Apvienības SASKAŅAS CENTRS
valdes priekšsēdētājam
Nilam Ušakovam

Eiropas Parlamenta deputāts, Saskaņas centra priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Rubiks attaisno 1949.gada padomju represijas pret Latvijas iedzīvotājiem.

Pirmā maija sociālistu mītiņos viņš apgalvoja, ka "tās represijas, kas bija 1949. gadā, nevar vērtēt viennozīmīgi. Tur daudzi tika represēti pēc nopelniem, jo tie bija tie, kas sadarbojās ar fašistiem." Viņš arī noliedza Latvijas okupācijas faktu – Latvijas pievienošana PSRS, viņaprāt, bijusi tikpat brīvprātīga kā iestāšanās Eiropas Savienībā.

Latvijas Universitātes pētnieks Martiņš Kaprāns lūdzis izvērtēt ģenerālprokuroru izvērtēt, vai šajos A.Rubika izteikumos nav kriminālpākuma. Krimināllikuma 74.1 pants paredz, ka par nozieguma pret cilvēci publisku slavināšana, noliegšana vai attaisnošana ir kriminālnoziegums. Prokuratūra iesniegumu  nodevusi izvērtēšanai Drošības policijā , kura ir uzsākusi pārbaudi. Ja prokuratūra pret Rubiku tiks ierosinās krimināllietu, tad Eiropas Parlaments lems par Rubika izdošanu kriminālvajāšanai. Latvija šādu kaunu nav pelnījusi.

Mēs pieprasām Saskaņas centram paust skaidru attieksmi pret šo biedra Rubika rīcību. Mēs uzskatām, ka cilvēks, kurš pauž necieņu pret padomju varas upuriem, tādējādi piekopj Latvijas valstij naidīgu politiku nav cienīgs pārstāvēt Latvijas pilsoņus Eiropas Parlamentā. Mēs sagaidām, ka Saskaņas centrs aicinās šo deputātu nolikt Eiropas Parlamenta deputāta mandātu un nekad vairs neiekļaus viņu savā vēlēšanu sarakstā.

Cieņā,