Maija Grāfa Svētku atjaunošana Rīgā

Petīcija Rīgas Domes deputātiem

Par Maija grāfa svētku atjaunošanu

 

Mēs, zemāk parakstījušies Rīgas iedzīvotāji, prasam Rīgas Domes deputātiem atrisināt izveidojušos situāciju!

 

Kopš 15.gadsimta Rīgā tika regulāri svinēti Maija Grāfa svētki – pavasara un ziedoņa svētki, kad turnīros tika izraudzīts labākais pilsētas aizstāvis, kas ieguva Maija Grāfa titulu. Padomju laikos svētki tika nepamatoti aizmirsti un tika atjaunoti 2000.gadā, un Melngalvju Nams ar Rīgas Domes atbalstu organizēja tos 11 gadus pēc kārtas.

Taču pēdējos 3 gadus Rīgas Dome šo seno Rīgas kultūras tradīciju ignorē. 2013.gadā, lai neļautu šiem unikāliem svētkiem izzust, Maija Grāfa svētki tika organizēti iniciatīvās grupas www.maijagrafs.lv spēkiem, un tika iespējami tikai  pateicoties privātiem sponsoriem un atbalstītājiem.

Taču mēs uzskatam, ka tas nedrīkst turpināties, un šādiem pilsētas svētkiem ir jāgūst Rīgas Domes atbalsts.

 

Rīgas unikāli pavasara svētki ir pazuduši, taču mēs vēlamies tos saglabāt un attīstīt, ļaujot rīdzeniekiem un pilsētas viesiem interaktīvi iesaistīties pilsētas kultūras svētku vidē.

 

Lūdzam jūs atrisināt situāciju, kad tiek ignorēta unikāla Rīgas kultūras tradīcija, īpaši sogad, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras pilsētu; noskaidrot radušos situācijas cēloņus un vainīgās personas.

Lūdzam izveidot kontaktu ar mūsu iniciatīvo grupu www.maijagrafs.lv, kura gatava piedalīties šo svētku organizēšanā arī turpmāk, piesaistot savus cilvēkresursus un tehniskās iespējas, un atjaunot vēsturisku tradīciju, kas var kļūt tūristu un rīdznieku acīs par viduslaiku Rīgas vizītkarti.

 


Kultūras biedrība "Alternatīvā Realitāte"    Sazināties ar petīcijas autoru