Pieprasām prezidenta Andra Bērziņa demisiju

 

Mērķis ir panākt pašreizējā valsts prezidenta Andra Bērziņa demisiju un pēc tam ievēlēt par prezidentu šī amata cienīgu cilvēku.

 

Andrim Bērziņam ir vai nu pašam jāatkāpjas no prezidenta amata, vai arī Saeimai viņš ir jāatstādina. Šīs divas iespējas ir paredzētas Satversmē, un prezidenta preses padomnieces Līgas Krapānes izteikumi presē par to, ka prezidents turpināšot pildīt zvērestā teikto, ir tukši vārdi bez juridiska pamata. Prezidenta demisija ir juridiski iespējama.

 

Nav šaubu par to, ka Andris Bērziņš nevēlas un nespēj pildīt valsts prezidenta amatam noteiktās funkcijas. Viņa pēdējie izteikumi, kuros viņš bez jelkāda pamata neatzīst statistikas datus un žurnālistu prezentētos faktus par nabadzību un sociālo nevienlīdzību Latvijā, ir pēdējais piliens tautas pacietības kausā. Bērziņš vairāk nekā gada laikā ir pierādījis savu nespēju runāt publiskos pasākumos, nespēju sadarboties ar medijiem, nevēlēšanos iedziļināties aktuālās Latvijas un ārzemju politikas norisēs, totālo atsvešinātību no Latvijas tautas ikdienas sociālās un ekonomiskās realitātes. Ar Bērziņa demisiju tiks labota tā traģiskā kļūda, kuru 2011. gadā pieļāva Saeimas deputāti, ievēlot šo bīdāmo un grūstāmo inerto lelli prezidenta amatā. Sliktāks prezidents nav iespējams - jebkurš cits kandidāts būs labāks par Bērziņu.

 

Runājot plašākā kontekstā, Bērziņa demisija būs skaidrs signāls tam, ka svarīgos amatos nedrīkst likt cilvēkus, kuri acīmredzami nav tiem derīgi. Neviens referendums, kurā mēs esam izteikuši savu viedokli, nav kaitējis Latvijai, pretstatā Saeimas deputātu regulārajām kļūdām un intrigām, ievēlot svarīgas amatpersonas. Tā ir bijis, piemēram, ar KNAB priekšnieku, Tiesībsargu un Augstākās tiesas tiesnešiem.Valsts intereses ir tikušas stādītas zemāk par īslaicīgo politisko labumu ļoti nelielai cilvēku grupai. Misijas apziņa un politiskais redzējums pārāk bieži ir ticis uzskatīts par trūkumu, nevis priekšrocību. Šādai praksei ir jāpieliek punkts. Prezidenta demisija palīdzēs to darīt.

 

Mēs pieprasām prezidenta Andra Bērziņa demisiju, kas ir iespējama, viņam pašam atkāpjoties, vai arī, Saeimai viņu atstādinot. Pēc Bērziņa demisijas tauta pieprasa Saeimai ievēlēt par prezidentu amatam atbilstošu cilvēku!

 

Andrim Bērziņam ir jāpamet prezidenta amats - Latvija ir pelnījusi labāku prezidentu! Pieprasām demisiju!


Didzis Melbiksis    Sazināties ar petīcijas autoru