PAR godīgu prezidentu!

 

Valsts prezidenta ievēlēšanas likumā noteikts, ka par Valsts prezidentu var ievēlēt pilsoni ar nevainojamu reputāciju. Neraugoties uz bažām par Andra Bērziņa iespējamo saistību ar oligarhiem, apšaubāmo "lietu kārtošanu" 90.gados un publiskajā telpā izskanējušajām ziņām par iespējamo Eiropas Savienības fondu izkrāpšanu, Saeima viņu apstiprināja Valsts prezidenta amatā. Neraugoties uz protestiem jau uzreiz pēc ievēlēšanas, Andris Bērziņš tā arī nav argumentēti un pēc būtības atbildējis uz uzdotajiem jautājumiem un pret viņu vērsto kritiku.

Uzskatām, ka esošā situācijā ir pilnīgi nepieņemama un diskreditē kā Valsts prezidenta institūciju, tā Latvijas valsti kopumā.

Ņemot vērā augstāk minēto:

1. Aicinām Andri Bērziņu atteikties dot svinīgo solījumu, kas atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma 14. pantam nozīmētu jaunas Valsts prezidenta vēlēšanas.

2. Ja A. Bērziņš neatsakās dot svinīgo solījumu, pieprasām Latvijas Republikas Saeimu īstenot Satversmē paredzētās tiesības, proti:

Latvijas Republikas Satversmes 51. pants: "Uz ne mazāk kā puses visu Saeimas locekļu priekšlikumu, Saeima slēgtā sēdē ar ne mazāk kā divu trešdaļu visu Saeimas locekļu balsu vairākumu, var nolemt atlaist Valsts Prezidentu. Pēc šāda lēmuma Saeima nekavējoši ievēlē jaunu Valsts Prezidentu."

Mēs esam par godīgu patriotu Valsts prezidenta amatā! Mēs esam par to, lai prezidenta institūcija atkal atjaunotu to simbolisko nozīmi, kāda tā bija Latvijas valsts pirmsākumos.

Dievs, svētī Latviju!

 


Eduards Ozoliņš    Sazināties ar petīcijas autoru